Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«Великолазівський»: основні засоби амортизовані, майно – переважно занедбане

Облдержадміністрація продовжує оприлюднювати інформацію про реальний стан колишніх вин­радгоспів Закарпаття, які свого часу були потужними підприємствами, а зараз перебувають у вкрай занед­баному стані. «Відродити їх через прихід інвестицій неможливо, оскільки на законодавчому рівні приватизація цих об’єктів заблокована, – нагадує Геннадій Москаль. – Спроби змінити ситуацію через внесення відповідних законопроектів на розгляд парламенту результатів поки не дали».

Нині розповімо про ДП «Великолазівський», що підзвітний Міністерству аграрної політики та продовольства України й знаходиться у с. Стрипа на Ужгородщині. Види діяльності тут задекларовані різноманітні: вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур (основний), овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, зерняткових і кісточкових фруктів, інших багаторічних культур; розведення овець і кіз; прісноводне рибальство; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, фруктами й овочами. Виробничі підрозділи та землі підприємства розташовані в межах Великолазівської та Яроцької сільських рад.

Фактично, станом на момент проведення перевірки, підприємство обробляє ділянки площею 65 га, здійснює торгівлю зерновими культурами. Комісія встановила, що основні засоби повністю амортизовані. Довгострокові біологічні активи – також. Більша частина майна знаходиться в занедбаному стані, однак окремі будівлі можна використовувати. Під час огляду приміщень і території ДП там знаходились автотранспортні засоби, що не належать «Великолазівському». Договорів оренди чи відповідального зберігання до перевірки не надали.

Робоча група проаналізувала стан вилучення земель і встановила, що загалом у підприємства за попередні роки вилучили 885,492 га. У користуванні залишилася ділянка загальною площею 653,808 га, в тому числі на території Великолазівської сільради – 115,608 га та Яроцької – 538,2 га. Під час огляду встановлено, що частина земель використовується.

За інформацією Ужгородської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Закарпатській області, за ДП «Великолазівський» рахується заборгованість по несплачених податках та обов’язкових платежах у розмірі 642 030,57 гривень, повідомляє прес-служба ОДА.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...