Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ВЕРХОВИНСЬКЕ ВІДЛУННЯ

паралімпіади

Безпосередню причетність до цьогорічних білих Олімпіад, що проходили в південнокорейському м. Пхьончхан, має і Міжгірщина. У ХІІ Паралімпійських іграх брав участь Сергій Романюк – вихованець талановитого вчителя фізкультури з Келечина Василя Коваля. До речі, його учень родом із села Чорна Тиса на Рахівщині – єдиний закарпатець, який захищав честь України на такого високого штибу змаганнях.

Василю Андрійовичу, як оцінюєте виступ на Паралімпіаді свого підо­пічного?

– Лише схвально. Завоювати сьомі місця в лижних перегонах на дистанції 20 км і біатлоні (12,5 км) – це, безумовно, вагомий успіх Сергія, якщо врахувати  той факт, що він був дебютантом. У його активі ще 12-те та 14-те місця в інших видах. Йому лише 22 роки, отож, як кажуть, усе ще попереду.

Як вийшли на Сергія, адже він із іншого району?

– Кілька років тому директор Закарпатського регіонального центру «Інваспорт» Андрій Чегіль запропонував очолити команду збірної області із зимових видів спорту. Я не відмовився, хоч усвідомлював труднощі й відповідальність. Довелося мотатися по всьому краю в пошуку молоді з ураженням рухового опорного апарату, вадами зору тощо, яких треба було виводити на спортивну арену. У 2012 році в поле мого зору потрапив і рахівчанин С. Романюк, який за нещасного випадку першокласником переніс важку травму руки. Інтуїтивно відчув, що хлопець перспективний. Одразу за знайомства я переконався, що цей юнак має устремління до повноцінного життя, в тому числі хоче активно займатися спортом. Після завершення школи порекомендував йому навчатися у Міжгірському профліцеї. Керівництво освітнього закладу турботливо опікувалося ним, допомагало. Наполегливо тренуючись у нашій гірській місцевості й постійно проявляючи силу волі, Сергій неодноразово проживав і в мене вдома – майже півтора року. Дружину Марію Михайлівну за калорійне харчування ласкаво величав то мамою, то тіткою. У нас, за його словами, почувався як рідний. Підготовку проводили і на Львівщині – в реабілітаційному центрі в Яворові або СТБ «Тисовець» на Сколівщині. Вже наступного року Романюка включили в паралімпійську збірну України. Гадаю, що він уже найближчим часом заявить про себе на високого рангу першостях.

Знаю, що Ви розраховували ще на кількох своїх вихованців.

– Надії передусім покладав на Дмитра Дербака з Колочави та хустянина Вадима Шутка, які вважалися кандидатами на паралімпіаду, але, як не прикро, не витримали навантажень, а можливо, й злякалися труднощів, відмовившись від боротьби за путівки у Південну Корею. Хоча зараз вони змінили своє ставлення до тренувань і бажають повернутися в лави збірної.

Маєте нових перспективних спортсменів?

– У склад збірної вже включені перечинець Олександр Требуца, Андріана Капустей із Мукачева та Тетяна Лозан із Н. Студеного. Вірю, що на наступній Паралімпіаді буде більше закарпатців. Користуючись нагодою, звертаюся до дітей із інвалідністю та їхніх батьків, щоб наслідували Сергія Романюка, бо спорт робить людину здоровішою, додає наснаги в житті й, звісно, возвеличує її. Хто має бажання проекзаменувати себе у випробуванні, одразу даю свій мобільний телефон (0662347413), щоб записатися в регіональний центр «Інваспорт».

Наше інтерв’ю буде не повне, якщо не згадати вашого сина-тезку. Він був одразу на двох білих Олімпіадах. Про свої враження розповідав?

– Василь у складі спортивної делегації нашої держави виконував амплуа сервісмена, себто професійно забезпечував змазку лиж. Якщо наші паралімпійці здобули такий вагомий урожай медалей, посівши в загальнокомандній боротьбі почесне шосте місце, значить, ковзалися бездоганно. Своїми думками ще не встиг ґрунтовно поділитися, бо має  трішки відпочити, тим паче, він молодий сім’янин. І все-таки краще йому особисто розповісти про дворазовий вояж у Пхьончхан.

Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
March 2018
 


...