Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Від солерудника до земель вертолітного об’єднання

Обласні депутати клопотали про вирішення важливих питань краю

Як завжди, під час сесії облради минулого четверга було озвучено чимало депутатських запитів. Із частиною з них ми читачів уже ознайомили, зараз подаємо інші.

Тячівщина потребує двох управлінь соцзахисту населення

Так, крайовий обранець Василь Федурцьо подав запит на ім’я голови облради Михайла Рівіса щодо збереження двох управлінь соцзахисту населення на території Тячівщини, яка є найбільшим і за площею, і за кількістю населення сільським районом України. У документі зокрема сказано: «У зв’язку з численними зверненнями мешканців… прошу звернутися до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів щодо можливості внесення змін до наказу від 20 вересня 2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів», які дозволять виконувати функції головного розпорядника бюджетних коштів у сфері соціального захисту населення одночасно Тячівському УСЗН та Дубівському УСЗН Тячівської районної державної адміністрації». Річ у тім, що за згаданим наказом у складі Тячівської РДА може функціонувати тільки один такий орган. Однак із 1991 року Тячівський район у плані забезпечення реалізації державної політики у сфері соцзахисту поділений між двома управліннями, які мають статус юридичної особи та рівну кількість набувачів соцпослуг – Тячівським та Дубівським, які потребують присвоєння окремих кодів відомчої класифікації та кредитування за ознакою головного розпорядника коштів.

«Функціонування двох управлінь на території чи не найбільшого і за площею, і за кількістю населення сільського району України протягом багатьох років давало можливість оперативного управління соціальними процесами на рівні кожного населеного пункту та значно пришвидшувало охопленість соціальною підтримкою мешканців найвіддаленіших гірських сіл та селищ. Обидві установи забезпечують виконання функцій, передбачених Типовим положенням про районні управління соціального захисту населення», – підкреслює депутат.

Солотвинському солеруднику без державної допомоги – ніяк

А от у колективному запиті Василь Дем’янчук, Василь Федурцьо та Валерій Мурга просять М. Рівіса клопотати перед Мінагрополітики стосовно фінансування бюджетної програми з екологічної реабілітації території ДП «Солотвинський солерудник», що на Тячівщині. Це підприємство знаходиться в процедурі ліквідації з 2006 року. «В умовах прогресивного погіршення рівня екологічної та промислової небезпеки в зоні надзвичайної ситуації державного рівня на території смт Солотвино, з 2013-го по 2017-й на її ліквідацію виділено з бюджету України катастрофічно низький відсоток від проектних призначень. Відтак першочергові заходи, які би були спрямовані на локалізацію НС, не проводилися, що призвело до її стрімкого розростання й ускладнення. Вже кілька років, за відсутності належного фінансування, не проводяться необхідні відновлювальні роботи, на утримання апарату також ідуть значні кошти. Просимо Вас порушити клопотання перед Міністерством аграрної політики України знайти можливість щодо термінової засилки проекту змін до порядку фінансування бюджетної програми з ліквідації та екологічної реабілітація території впливу гірничих робіт Державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області на затвердження до Мін’юсту та прискорити винесення його на затвердження до Кабінету Міністрів України», – пишуть обласні обранці.

Ділянки Закарпатського вертолітного об’єднання – у спільну власність громад

В. Дем’янчук, В. Федурцьо та В. Мурга подали ще один колективний запит на ім’я Михайла Рівіса. «Звертаємося до Вас із проблемним питанням для Тячівського району, а саме – щодо можливості включити в перелік державних підприємств, приватизація або концесія яких можлива після реструктуризації та внесення змін до Законів України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» та «Про приватизацію державного майна», ДП «Закарпатське вертолітне об’єднання». Об’єкти соціальної сфери цього ДП, споруди, які не можуть бути задіяні у виробничому процесі, та земельні ділянки слід передати у спільну власність територіальних громад міста, селищ, сіл Тячівського району. ДП «ЗВВО» вже тривалий час майже не здійс­нює виробничу діяльність.

Заборгованість підприємства до бюджету становить уже 2917  тис. грн, а до Пенсійного фонду України – 993,157 тис. грн. Виробничі площі заводу внаслідок фізичної руйнації та інших чинників значно скоротилися – із 36 до 7,3 тис. кв. м, залишки обладнання морально та фізично застаріли, що унеможливлює відновлення подальшого профільного виробництва та виготовлення конкурентоспроможної продукції.

Слід зауважити, що в поточному році за рахунок авансових платежів і частково – залучених інвестиційних коштів підприємство погасило заборгованість із виплати заробітної плати та розпочало налагодження випуску нових видів продукції. Однак на фінансово-господарську діяльність заводу негативно впливає наявність активів (земельні ділянки та споруди), які не задіяні у виробничому процесі, зокрема, що знаходяться за межами основної одиниці, оскільки на утримання цих активів витрачаються значні кошти – плата за землю, заробітна плата працівників тощо», – йдеться у документі.

Про учнівські походи в театри й перспективи складання ЗНО

Свій запит під час першого пленарного засідання 9-ї сесії облради подав і Антон Ліврінц. Він апелює до директора департаменту освіти та науки ОДА Ганни Сопкової: «До мене як депутата масово звертаються батьки ЗОШ області щодо постійних проведень театральних та інших заходів за кошти батьків під час навчально-виховного процесу. Відповідно до законодавства, платні освітні та інші послуги повинні надаватися навчальним закладом у позанавчальний час, на договірній основі та поза діяльністю, яка фінансується за рахунок загального фонду державного та місцевого бюджетів. Проведення платних театральних та інших вистав під час навчально-виховного процесу порушує права дітей на безоплатність здобуття загальної середньої освіти, визначені Конституцією України та Законом України «Про загальну середню освіту», а також відриває їх від безпосереднього здобуття знань. У зв’язку з вищевикладеним прошу Вас розглянути цю інформацію та вжити заходи у відповідності до чинного законодавства, про що повідомити мене у встановлений законом термін».

А в запиті Інгрід Туріс сказано: «Просимо директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА або іншу уповноважену особу на наступній сесії обласної ради доповісти про результати роботи відповідного підрозділу за 2017 рік у межах повноважень, включаючи також питання щодо стану, аналізу, проблем та перспектив складання учнями зовнішнього незалежного оціювання – як реального показника якості роботи всіх освітніх структур за пройдений навчальний період у розрізі різних типів навчальних закладів області».

Традиційно всі звернення колег обласні депутати підтримали.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...