Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Відбувся фінал транскордонних змагань для шкіл у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020

19 вересня у Гродно (Білорусь) зібралися команди шкіл з прикордонних регіонів Польщі, Білорусі та України, щоб взяти участь у фіналі транскордонних змагань для шкіл. Діти мали нагоду зустрітися з однолітками з іншої сторони кордону, перевірити свої знання про країни, повправлятись у спритності та швидкості під час спортивних конкурсів і просто гарно провести час. Важливо, що під час ігор учасники з трьох держав працювали у змішаних командах (у кожній були діти з трьох країн). Всі учасники одержали призи, але, як зазначали учні, сама участь у фіналі була найкращим призом.

Потрапити у фінал було нелегко, адже для цього школи мали заповнити заявку, яка містила низку різноманітних творчих завдань. Конкуренція була досить високою – адже лише в Україні з 39 шкіл, які брали участь у конкурсі, у фінал вийшли всього 8! Цього року такі змагання проводяться вже втретє – попередні відбувалися в Україні (2013 р.) та Польщі (2015 р.)

Змагання організовані Програмою транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020. Ця програма має на меті підтримку процесів прикордонного розвитку в трьох країнах шляхом фінансування проектів у тематичних цілях «Спадщина», «Безпека», «Доступність» та «Кордони». Діяльність Програми поширюється на шість прикордонних областей України – Львівську, Волинську, Закарпатську, Рівненську, Тернопільську, Івано-Франківську, чотири області в Білорусі – Гродненську, Брестську, Мінську (включаючи м. Мінськ) та Гомельську. В Польщі до території Програми входять такі субрегіони: Кросненський, Перемишльський, Жешівський та Тарнобрезький (Підкарпатське воєводство), Бялостоцький, Ломжинський та Сувальський (Подляське воєводство), Бяльський, Хелмсько-замойський,Пулавський та Любельський (Любельське воєводство), Остроленцько-Сєдлєцький субрегіон (Мазовецьке воєводство).

Змагання для шкіл є одним із промоційних заходів Програми Польща – Білорусь – Україна. Їхня ідея – показати культурне різноманіття прикордонних регіонів та продемонструвати творчий потенціал молоді. За словами Олени Зубрицької, старшого експерта представництва Програми, цей захід став настільки популярним, що було вирішено надалі проводити його щорічно. Наступний конкурс оголосять у березні 2018-го.

Слід також додати, що це свято – один із понад 100 заходів, які проводяться в рамках Дня європейської співпраці у більш ніж 30 країнах світу і мають на меті поширення інформації про досягнення програм співробітництва між європейськими країнами та регіонами.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 

Навіґація

...