Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ВІДЛУННЯ МУЗИЧНИХ ЕПОХ

у фортепіанному ансамблі викладачів Ужгородського коледжу культури і мистецтв

У затишній актовій залі Ужгородського коледжу культури і мистецтв із великим успіхом у ці весняні дні відбувся концерт фортепіанного ансамблю «Від епохи бароко до сучасності».

 Жанр фортепіанного ансамблю існує вже понад три століття. Він переживав як періоди розквіту, так і спаду, але завжди залишався невід’ємною частиною музичного життя. Ідея створення ужгородського проекту належить викладачу-методисту предметної комісії фортепіано – Тетяні Батриній. Вона – справжній професіонал, активно працює над самовдосконаленням, зміцнює авторитет навчального закладу. Тетяна Василівна підсилила атмосферу вечора цікавою пізнавальною інформацією як здібний лектор, ведуча та прекрасний виконавець у ансамблі з колегами: Оленою Белович, Аелітою Шпішак, Вірою Парій. Вони виконали твори Й. С. Баха, Й. Гайдна, Дж. Тартіні, К. Вебера, С. Рахманінова, А. Лавіньяка тощо. Їхня майстерність та вдале сценічне оформлення, здійснене головою циклової комісії, викладачем-методистом Оксаною Шип, сприяло кращому сприйняттю музики епохи бароко, класицизму, романтизму. Вперше на сцені коледжу виконали такий багатий перелік творів жанру фортепіанного ансамблю в 4, 6 та 8 рук, до того ж у театралізованій формі. Тому концерт мав феєричний успіх серед професійної та мистецької аудиторії.

Варто відзначити, що коледж сьогодні – один із центрів національної культури й духовності Закарпаття. Він уже 70 років помітно впливає на мистецько-просвітницьке життя краю. Керівник закладу Н. Шетеля разом із заступником з навчальної роботи О. Телеп докладають значні зусилля, щоб у стінах закладу вирував дух творчості. Для цього здійснено модернізацію внутрішнього середовища, налагоджені зв’язки для активного міжнародного партнерства, зокрема підписана угода з Кошицькою і Пряшівською консерваторіями та музучилищем ім. Егреші Бені в Будапешті. Студенти мають змогу паралельно навчатися в європейських вишах і отримати два дипломи та проходити практику.

Марія СТОЙКА,
викладач-методист

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
April 2018
 


...