Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ВІДРОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ

ОБГОВОРИЛИ В БЕРЕГОВІ

9 лютого на сесії Берегівської міськради обговорили питання розміщення на території екс-військового містечка окремого батальйону 128-ї закарпатської бригади, яка нині базується в Мукачеві, а також в Ужгороді та Виноградові.

Для цього до Берегова прибули командир 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Сергій Собко, в. о. командувача військ оперативного командування «Захід» Олег Мікац та начальник групи цивільно-військового співробітництва Олександр Ковальчук.

Секретар міськради зачитала лист на ім’я мера Золтана Бабяка, підписаний командувачем ОК «Захід» генерал-майором ЗСУ О. Павлюком, де йшлося про необхідність розміщення одного з підрозділів військової частини А 1556 оперативного командування «Захід» в Берегові. Міноборони в особі ВЧ обіцяє виступити вагомим інвестором.

Усі переваги для міста (500 чоловік) виклали у своїх доповідях О. Ковальчук та О. Мікац. Йшлося про мільйони гривень податків, про робочі місця для цивільного населення, можливості несення військової служби за контрактом для берегівчан, розвиток інфраструктури. Акцентувалася також підтримка альянсом НАТО українських військових формувань, у тому числі тих, що базуватимуться на Закарпатті й у Берегові зокрема.

Депутати міськради цікавилися військово-технічною стороною питання: чи не завдасть техніка шкоди й без того проблемним дорогам міста. На що була відповідь про обмежену кількість бронетехніки в майбутньому батальйоні, гусеничні одиниці якої в разі необхідності пересування на полігони транспортуватимуться на колісних платформах.

Як запевнив присутніх О. Мікац, у разі позитивного рішення відновити або збудувати відповідні до нормативів нові об’єкти для перебування батальйону реально до кінця 2019 року. При цьому залучать лише комунальну частку колишнього військового об’єкта, на вже приватизовані ділянки та майно збройні сили не претендуватимуть. Наразі ж будівлі, де до моменту розформування в 2003-му квартирував 315-й гвардійський механізований Червонопрапорний ордена Богдана Хмельницького полк, перебувають у напівзруйнованому стані.

Депутати Берегівської міськради з розумінням віднеслися до пропозиції Міноборони, однак зауважили, що передача об’єктів ВЧ – це втрата близько 20 млн грн для бюджету міста від продажу нерухомого майна. Відтак вирішили направити листа до Президента, голови ВР України, Прем’єр-міністра, голови Закарпатської ОДА та народних депутатів про необхідність отримання директив Міністерства оборони із деталями й нюансами. Опісля відповідне рішення про військову частину депутати міської ради розглянуть на найближчій сесії.

Варто зазначити, що слухання доповідей відбулося в спокійній та конструктивній атмосфері, попри незвично велику кількість поліцейських, які чергували під будівлею міськради, вочевидь, в очікуванні провокацій чи політичного напруження.

Олег СУПРУНЕНКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...