Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ВИНОГРАДІВЩИНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ЖНИВ

і розраховує на непоганий урожай

У Виноградівському районі відведено під зернові 18 тисяч гектарів ріллі. Загальна площа не скоротилася і не збільшилася порівняно з минулими роками. Змінилася тільки структура власників…

Якщо раніше майже весь урожай хлібів належав колективним господарствам, то зараз більшу частину жита-пшениці вирощують власники невеликих паїв (один-два гектари), фермери та приватні підприємства. Скажімо ПП «Ардовецьке» висіяло озимі на 160 гектарах, ФГ «Ренет» — на 200 га, ФГ «Сасівське» — на 104 га. Значні площі озимих висіяні в АПК «Тиса-Захід». Крім того, 500 гектарів землі «Ренет» відвів під ярі культури, порівняно багато ярих висіяла «Нива». Але все одно загальну домінанту становлять невеличкі наділи. Це позначається й на структурурі зернозбиральної техніки. Фермери закуповують традиційні комбайни «Нива», які працюють мобільно і більше підходять для невеликих площ, ніж, скажімо, комбайни «Джон Дір», а тим більше «Дон», розраховані на східноукраїнські простори.

За словами відомого в районі аграрія (заступника начальника райуправління агропромислового розвитку) Василя Яцканича, урожай на виноградівських полях очікується пристойний. Якщо погода не внесе корективи, то з гектара буде зібрано більше 30 центнерів озимих, а на деяких полях і по 50. Загалом у районі, коментує Василь Михайлович, 90 відсотків зернових вирощено з дотриманням технологій. Це стосується і великих виробників, і власників одного-двох гектарів ріллі. Всього ж озимими зерновими на Виноградівщині засіяно 8 тисяч 476 гектарів, з них 7 тисяч 788 гектарів відведено під пшеницю, решта — ячмінь та інші зернові. Ще 10 тисяч гектарів відведено під ярі культури, передусім кукурудзу. На переконання заступника начальника райвідділу АПР, її посіви виглядають значно краще, ніж торік, і можна сподіватися на непоганий урожай. Цього року затяжні холоди змінилися швидким потеплінням, тож часу для весняної сівби було небагато, але фермери й інші виробники встигли вчасно відвеснувати.

Цьому сприяла стовідсоткова забезпеченість району сільськогосподарською технікою. Це стосується й зернозбиральної бази. У районі приводяться до стану готовності 92 комбайни. З них чверть машин — «Джон Дір», «Клас», «Кейс», які за день збирають зерно на 20 гектарах. «Нива» ж освоює за день близько 5 гектарів.

— Могли б і більше, — розповідає Василь Яцканич, — але занадто велика швидкість комбайна веде до значних втрат урожаю. Тому я підказую землевласникам, щоб платили комбайнерам не за гектари, а за кількість намолоченого зерна.

Важливо, наголошує Василь Яцканич, щоб відразу після жнив було забезпечено дискування або культивацію площ. Бо великої шкоди завдає амброзія, яка швидко розповсюджується, якщо не провести відповідний обробіток.

Василь ГОРВАТ.
м.Виноградів.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...