Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ВИРІШУВАТИ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ

нам допомагає… сонце

Ратівська електростанція, а це майже 19 тисяч сонячних батарей на площі десять гектарів, є першою на Закарпатті та найбільшою в Західній Україні. Електроенергії, що виробляється тут, цілком достатньо, аби забезпечити 2,5 тис. приватних будинків.

Схема ж її роботи така: з’єднані між собою полікристалічні модулі (сонячні батареї) акумулюють сонячну енергію, відтак за допомогою чотирьох інверторних підстанцій постійний струм перетворюється у перемінний і через трансформаторну станцію подається у загальну мережу.

– Одна така сонячна батарея коштує 200 євро. Термін їх експлуатації складає близько 25 років. До того ж всі модулі мають спеціальний захист, тому ані град, ані сніг, ані якісь механічні пошкодження таким поверхням не страшні, — каже інвестор проекту Богдан Андріїв. – Він же пояснює, що батареї розташовані під тридцятиградусним кутом до землі й на такій відстані, щоб за будь-якої погоди, пори року чи доби на них не потрапляла тінь. А ще вони самоочищуються, тому з персоналу на території самої електростанції, у нас працюють тільки охоронці.

Ідея вкласти гроші в альтернативну енергетику виникла під час поїздок Європою, пригадує бізнесмен. Сонячні електростанції, каже, абсолютно безпечні для навколишнього середовища. Процес вироблення електричної енергії є безшумним, нема жодних вуглекислотних та інших токсичних викидів. До реалізації цього проекту та монтажу систем було залучено італійських інженерів – вони контролювали процес від початку і до самого завершення.

Його вартість – близько 100 млн. грн. Окупність, за підрахунками фахівців, — майже 6 років. Одним зі стимулюючих факторів, зізнається інвестор, став і так званий «зелений тариф», котрий діє і в нашій державі. Він спрямований на підтримку таких інвестиційних проектів – держава гарантує підключення до мережі, довготривалий контракт на закупівлю виробленої енергії та надбавку до її вартості.

– Для Закарпаття, де багато сонячних днів, саме такі проекти – найбільш перспективні. Ратівська сонячна електростанція працює вже майже рік й доводить свою ефективність. Сюди вкладені виключно приватні кошти, проте, безумовно, розглядатимемо можливість бюджетної підтримки, а про допомогу в оформленні документів та виділенні землі на місцевому рівні мова взагалі не йде – керівництво області однозначно підтримує такі ініціативи. Тим більше, що зазвичай батареї встановлюють на площах, не придатних для вирощування сільськогосподарських культур, — наголошує голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, який цими днями побував у Ратівцях.

До слова, як інформує прес-центр ОДА, вже найближчим часом в області планують відкрити ще одну сонячну електростанцію – удвічі потужнішу за Ратівську.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...