Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Вишиванки вдягнули і дорослі, і малі

У суботу на плоші Народній біля пам’ятника Т.Шевченку в Ужгороді стартував «Мега-марш у вишиванках», у якому змогли взяти участь всі бажаючі. Прийшло ж близько півсотні мешканців міста різного віку. Свято розпочалося з танців та народних пісень. Кінцевою зупинкою масової ходи був облмуздрамтеатр.

Організаторами параду стали члени Фундації регіональних ініціатив Ольга Беца, Оксана Стегура та Михайло Фазан, які цьогоріч вирішили провести подібний захід у нашому місті.

Михайло Фазан, зокрема, сказав, що в Україні ця акція є масштабною: «Ми чекали більше людей і в Ужгороді, але прогнози погоди обіцяли весь день зливу. Проте з першого разу вийшло досить непогано, тому плануємо проводити подібні свята двічі на рік, як це роблять по всій Україні». Метою ж маршу стала популяризація національного одягу, пошанування народних традицій, культури.

У параді взяв участь і дослідник вишиванок, викладач Закарпатського художнього інституту Роман Пилип, який зазначив: «Дуже приємно, що на парад прийшло багато дівчат, адже відомо, що в давнину саме вони були продовжувачками вишивальної традиції на Закарпатті. Сьогодні на них були вишиванки практично з усіх районів області. Це, звичайно, не автентичні, а стилізовані вишиванки, що свідчить про те, що дівчата їх перешивають. Традиція живе…». Сам Роман Пилип вдягнув на парад лемківську вишиванку.

Наступний похід містом у вишиванках запланували провести восени цього року.

Анастасія НОЖКА.
Фото автора.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 


...