П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Володимир Гавриленко: «НАСТУПНОГО СЕЗОНУ ЗНОВУ БОРОТИМЕМОСЯ

ЗА ЧЕМПІОНСТВО»

Команда дванадцятирічних спортсменів із ватерпольного клубу «Ужгород» (хлопці 2005 р. н.)досягла великого успіху – стала срібним призером чемпіонату України серед 14 учасників. І це при тому, що клуб у обласному центрі працює всього впродовж двох років (із 2015-го). Як вдалося за такий короткий період підготувати боєздатний колектив юних ватерполістів, довідувався в головного тренера Володимира Гавриленка, котрий не тільки займається з дітками, а й є діючим гравцем ветеранської команди «Європа – Ужгород», яка постійно бере участь у чемпіонатах світу та Європи, міжнародних турнірах.

Пане Володимире, як змогли сформувати за короткий проміжок часу потужну команду хлопців, які досягли високих результатів?

 – Хотів би зауважити, що в дитячому водному поло на Закарпатті до 2012-го був суттєвий провал. До цього часу впродовж 15 років дитячим ватерполо взагалі не займалися, лише після повернення в Ужгород Ісрафіла Василькіна цей вид спорту почав відновлюватися, тож два роки тому вирішив будувати власну тренерську кар’єру. Разом із однодумцями та колегами Василем Фоменком та Дмитром Черленяком створили громадську організацію «Ватерпольний клуб «Ужгород». Власне, окрім великого бажання та ентузіазму, жодних ресурсів у нас не було. У перший місяць роботи ми навіть не мали можливості займатися на воді, виконували бігові вправи та загальну фізпідготовку. Далі перебралися в невеликий басейн готелю «Олімп», де навчали дітей азам плавання та водного поло. Згодом, завдяки допомозі керівництва УжНУ, перебралися в басейн спортивно-оздоровчого комплексу вишу. Восени 2016-го команда ВК «Ужгород» заявилася на відкритий чемпіонат Львівщини серед дітей 2005 р. н., за результатами ігор у 10 турів вибороли бронзові нагороди серед восьми колективів. У непростих умовах напередодні чемпіонату України ставив перед вихованцями завдання – боротися за чемпіонство або взагалі перестати займатися водним поло. Добре, що діти це усвідомили й у Дніпрі, де проходили змагання, зуміли продемонструвати зрілу гру та досягли таких високих результатів. Також хочу відзначити чудову роботу другого тренера В. Фоменка, судді Д. Черленяка та колосальну підтримку батьків юних спортсменів. Окрім тренерської роботи, в якості арбітра з водного поло національної категорії обслуговую поєдинки в суперлізі чемпіонату країни разом із своїм колегою Дмитром Черленяком. Завдяки поєднанню гравець – арбітр – тренер маємо можливість бачити розвиток цього виду спорту в нашій країні та за кордоном, тож певні нові напрацювання одразу ж апробуємо разом зі своїми вихованцями. Саме тому наша команда на чемпіонаті продемонструвала справжню зрілу гру, яка принесла нам такий результат.

Цікаво, в яких аспектах проявилася перевага наших хлопців над іншими учасниками чемпіонату?

– Незважаючи на юний вік (11 – 12 років), хлопці грали в доросле поло, показували різні тактичні прийоми. Ми не можемо конкурувати з такими потужними центрами, як Харків, Львів, де цим видом займаються сотні дітей, котрі проходять серйозний відбір. У команді ВК «Ужгород» усього 15 діток цього віку, проте вони були надумотивовані, а їхня самовіддача та виконання тренерських настанов стали складовою успіху.

У якому форматі проходив чемпіонат України?

– Організатори вирішили провести чемпіонат у один тур. Тож 14 учасників (мало бути 16) розподілили жеребкуванням на 4 підгрупи. Ми потрапили до групи, де були ще дві дніпровські команди – «Дніпро» та «Дніпро-2». По черзі переграли суперників – 15:1 та 24:0. У чвертьфіналі перемогли київську команду – 10:2, а в півфіналі здолали однолітків львівського «Євроспорту» – 5:1. У фінальному матчі поступилися іншій львівській команді ДЮСШ №3 із рахунком 3:9. Ця школа є одним із найсильніших центрів розвитку водного поло в Україні з давніми традиціями.

Тепер ви – срібні призери чемпіонату України, а які цілі на майбутнє?

– Найвищі – стати чемпіонами. Для цього в нас є всі передумови – у складі команди 2005 р. н. дев’ятеро хлопців 2006 р. н. Саме вони наступного року змагатимуться в чемпіонаті країни серед таких дітей, хлопці вже мають досвід виступів на високому рівні, а головне – в нас ще є час на вдосконалення своєї майстерності. Юні спортсмени 2005 р. н. гратимуть у різноманітних турнірах, переважно закордонних. Головне завдання для мене як тренера – виховувати здорову психологічно врівноважену людину. Ми не лише займаємося з дітьми водним поло, а й постійно ходимо в туристичні мандрівки, граємо у футбол, боремося. Все це сприяє загальному розвитку й становленню справжньої особистості.

Як відбувається відбір дітей до ВК «Ужгород»?

–  Коли лише створили клуб, то першими моїми вихованцями стали діти друзів, однокласників та людей, які знали мене особисто. Батьки певної мірою ризикнули, адже на початку займалися в непростих умовах. Вже нині трохи легше, бо завдяки успіху до нас почали приводити більше дітей, і думаю, що маємо хороші перспективи. Вже розпочали формувати команди з діток 2007, 2008, 2009 та 2010 років народження.

Де тренуєтеся наразі?

– Займаємося на базі басейну спортивно-оздоровчого комплексу УжНУ. Дуже завдячуємо керівництву – директору спорткомплексу Андрію Андрійовичу Курті, якого можемо назвати хрещеним батьком нашого клубу, він нам всіляко допомагає. Окреме спасибі проректорам Ігорю Королю та Олександру Рогачу, ректору ДВНЗ «УжНУ» Володимиру Смоланці. Хоча басейн не відповідає вимогам (лише половина чаші має глибоку воду), нині кращого об’єкта для занять водним поло на теренах міста для дітей, на жаль, нема.

Ви сказали, що важко конкурувати з командами зі Львова, Харкова, і все ж обійшли їх у чемпіонаті. Як це вдалося?

– Змушений констатувати, що ми в лідерах лише на рівні дитячо-юнацького ватерполо, а вже в старшому юнацькому та дорослому віці, на жаль, конкурувати буде важче. Головна причина – відсутність стандартного басейну для цієї гри. Наша ветеранська команда влітку тренується на кар’єрі, а в інші сезони займаємося в басейні УжНУ. Добре, що протягом року беремо участь у 7 – 8 міжнародних турнірах за кордоном, у нормальних для водного поло басейнах, що також дозволяє нам зігратися.

Які вимоги до потенційних новачків ВК «Ужгород»?

– Особливих вимог немає, хіба бути фізично здоровим. Навіть якщо хлопчик не вміє плавати, ми навчимо. Водне поло дійсно важкий вид спорту – з 10 новачків після певних навантажень залишається третина, решта не витримує.

Хто фінансує поїздки, участь у міжнародних турнірах?

– Досі все тримається на батьках наших вихованців, за що їм величезна подяка. На цей час жодних спонсорів не маємо. Сподіваюся, що після успіху на наш клуб звернуть увагу відповідні спортивні владні структури й також надаватимуть певну допомогу.

До яких змагань готуються ветерани-ватерполісти?

– До чемпіонату світу, який відбудеться в серпні цього року в Будапешті, серед гравців, старших 35 років. Від України в ватерпольному мундіалі, окрім нас, братимуть участь ще 3 команди. Загальна кількість учасників – близько 120 команд.

Роман СЕНИШИН

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...