Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ВИНОГРАДІВСЬКА «LITERRA»

Письменницьке життя поза орбітами мегаполісів

В Ужгороді свою літературну творчість у читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. По­тушняка представили виноградівські учасники студії «LiTerra», яких об’єднує спільне розуміння базових принципів модерної творчості. Світлана Кедик, Валентина Костьо, Здена Тесличко, Михайло Чухран продемонстрували різноманітність жанрів, у котрих працюють літеррівці.

Щодо точки зору, яку висловлювали  Василь Густі, Петро Ходанич, Сергій Федака, Олександр Гаврош, Наталія Ребрик, Андрій Любка, то вона практично одностайна – літературу з провінційного містечка потрібно розглядати в загальноукраїнському контексті за найвищими вимогами.

Останнім часом Виноградів називають одним із літературних міст Закарпаття. Кількість майстрів пера на одиницю населення тут і справді висока. І саме в цьому місті прописався всеукраїнський поетичний фестиваль, організований Спілкою письменників України. Виноградівська літстудія є закономірним дітищем сучасних інтернет-можливостей. Завдяки комунікативним технологіям молоді літератори швидко налагоджують контакти з іншими авторами, створюють свої угруповання і таким чином швидко опановують професійні критерії написання поетичних або прозових текстів. Однак завдяки соцмережам відпала потреба шукати однодумців у власному місті.

Тому в 2011-му працівники Виноградівської райбібліотеки провели власне розстеження і запросили на спільну зустріч багатьох містян, які займаються літературною творчістю. Як виявилося, дехто з них уже встиг видати книжки на професійному рівні, завоювати призові місця на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, отримати визнання серед українських колег. Згодом Світлана Кедик та Валентина Костьо створили окремий тандем «Контрасти», запрошуючи на свої проекти вузьке коло людей, близьких за естетичним світоглядом. Так сформувалася літературна спільнота, яка існує в сучасному вигляді. Суспільні процеси змінюються дуже швидко, і є всі підстави «підозрювати», що літературними центрами невдовзі стануть й інші міста.

Василь ГОРВАТ,
 письменник, журналіст, співзасновник студії «LiTerra», модератор зустрічі

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...