Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЯКІ СПРАВИ З УКРАЇНСЬКОЮ ТА ОБЛАШТУВАННЯМ КОРДОНУ –

особисто з’ясовував НА ЗАКАРПАТТІ МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ павло клімкін

У п’ятницю, 1 грудня, на Закарпатті з робочим візитом побував міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Урядовець провів зустрічі з керівництвом області й Берегівського району, а в угорській і українській гімназіях Берегова зустрівся з освітянами, учнями, батьками та представниками громадських організацій краю.

Увечері того дня в Ужгороді журналістам міністр розповів, що навколо Закону «Про освіту» існує багато міфів, які не відповідають реальності. Зокрема держава не буде забирати у національних громад можливості здобувати освіту рідною мовою. Мета в тому, аби створити умови для вільного володіння українською всім громадянам, незалежно від національності, дати шанс на повноцінну реалізацію в Україні. «На жаль, очевидно, що є труднощі з розумінням і сприйняттям української мови учнями шкіл із навчанням мовою нацменшин. Ця проблема має бути вирішена комплексно, у співпраці центральної влади та місцевих громад, щоб усі випускники шкіл в Україні мали абсолютно рівні права», – зазначив міністр.

Просуватися у втіленні закону слід, за його словами, на основі дискусій із громадами і освітянами, а також керуючись висновками Венеційської комісії, які незабаром мають оприлюднити. Для кожної громади Міністерство освіти розробить окремий план втілення закону. Це також дозволить знайти спільну мову з офіційним Будапештом. На переконання П. Клімкіна, нині жодної конфронтації чи скандалу в України з Угорщиною немає. Тривають перемовини під час зустрічей, плідний діалог. У Берегові урядовець також не відчув конфронтації, є питання, які має вирішити Міносвіти. В тому числі й брак педагогів у національних школах.

Ознайомився високий гість і з облаштуванням українсько-угорського кордону. Зокрема відвідав пункт пропуску «Лужанка». За його словами, становище там – це «тотальний жах». Тож Павло Клімкін наголосив на необхідності належного облаштування КПП та української ділянки кордону, яка «потребує суттєвої модернізації». Під час зустрічей неодноразово відзначали важливість спільних зусиль для розвитку інфраструктури регіону та реалізації туристичного потенціалу.

Побував міністр і на ділянках кордону, які були незаконно передані у приватну власність. Переконавшись у надійності охорони, високопосадовець наголосив на неприпустимості передачі землі оборонного значення у приватну власність. Крім того, П. Клімкін зауважив, що задоволений організацією служби співробітниками Держприкордонслужби й ініціюватиме забезпечення прикордонників новітніми технічними приладами для охорони державного рубежа, повідомили з прес-служби Мукачівського прикордонного загону.

На запитання «Новин Закарпаття» урядовець зазначив, що обов’язково долучиться до вирішення проблеми облаш­тування пропускних пунктів на кордонах у нашій області, оскільки державний кордон має бути відкритим і водночас надійним.

Петро ПОЛІХА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...