Четвер
22 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Ялинки у горщиках вже другий рік поспіль пропонують закарпатцям

На новорічні свята краяни зможуть прикрасити свій будинок живим хвойним деревцем у горщику. Навесні ж його можна буде висадити на дачі, у дворі або повернути в лісгосп із відшкодуванням частини вартості.

Придбати маленькі ялинки пропонують перечинські, великобичківські та великоберезнянські лісівники, а ще – Мукачівський лісгосп, у денд­ропарку «Березинка». На вибір є ялини та ялиці – вони відрізняються за кольором, формою, пухнастістю. Звертатися за ними потрібно в держлісгосп. Вартість – від 100 гривень і більше. «Ми виростили різні ялиночки в розсаднику. Робимо це, щоб люди не рубали їх. Прикрашене деревце в горщику постояло на Новий рік, потім його можна прибрати до наступного свята або ж висадити», – розповідає директор Великобичківського лісомисливгоспу Юрій Сойма.

Охочим придбати таку зелену красуню хотілося б дати декілька порад. Хвойні породи ростуть дуже повільно – в рік додають не більше 5 –7 см. Зберігати міні-ялинку потрібно на вікні, балконі, терасі. Її можна буквально на кілька днів занести в кімнату, нарядити й відсвяткувати, а потім помістити назад у «зиму», в звичне середовище. Якщо деревце провело в теплому приміщенні довгий час, його краще залишити в квартирі, але в найпрохолоднішому її місці. Ґрунт для шпилькових повинен бути пухким. Навесні й улітку їх варто підгодувати полімінеральним і суперфосфатним добривами, а землю в горщику мульчувати. Важливо також не допускати пересихання. В іншому ця рослина невибаглива. І навіть маленька ялинка наповнить квартиру новорічним ароматом, через який багато закарпатців і купують живу зелену красуню.

Поряд із «горщиковими», перед новорічними святами закарпатські лісгоспи заготовлять від п’яти до шести тисяч зрубаних ялинок на продаж. Хоча встановлені ліміти становлять понад 25 тисяч.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...