Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЯРОСЛАВ ОРОС ПРЕЗЕНТУЄ

НОВУ КНИЖКУ

Уродженець Закарпаття Ярослав Орос презентує в Києві нову книжку «Витівки Ярґа».

Літературні критики кажуть, що він містичний і загадковий прозаїк. Крім того, ще й не «тусовочний» і не «фейсбучний» літератор. Про нього мало інформації в інтернеті. Не знаю, як часто він приїжджає в село Широкий Луг, де народився, але в Ужгороді, наприклад, у квітні 2012 року його «кучеряву поезію» «Дримба» видавництво «Ліра» презентувало без нього. Зорі склалися тоді так, що не зміг приїхати. До слова, «Дримба» вийшла раритетним накладом – лише 100 примірників.

Нині, як повідомляє літературна агенція «Друге дихання», пан Ярослав видав «Витівки Ярґа». До книжки ввійшли оповідання та вірші, в яких письменник у своїй манері реставратора міфів метафорично поєднує нинішні події з давніми й прадавніми, відкриваючи найпотаємніші схованки бажань і мотивів людської поведінки. Відтак презентація запланована на 7 грудня у столичній книгарні «Є».

Ярослав Орос – загадкове й недооцінене явище сучасної української літератури. Він – автор численних книжок, як-от: «Заповіти білих горватів», «Змагання катів», «Чотирикутна зірка. Арійські притчі», «Кощуни. Хроніки волхва», «Модуль Яфета», «Триликий Ной»… До речі, він – лауреат міжнародного літературного конкурсу «Гранослов». На початку дев’яностих років у памфлетах «Туга за Африкою», «Кривава Тиса», «Сер Ун та його немовля» одним із перших в українській періодиці викрив політичне підґрунтя русинства на Закарпатті. Його стиль відзначається історіософізмом, закарпатським колоритом, іронією, сарказмом, пластикою та захоплюючою розповідною манерою.

Кажуть, що згодом «Витівки Яр­ґа» презентують і на Закарпатті…

Маріанна ШУТКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...