Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

єврооб’єднання «ТИСА»

ПРЕЗЕНТУВАЛИ в Кішварді

27 жовтня в угорському Кішварді відбувся презентаційний форум Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «Тиса». На захід завітали посадовці, депутати, дипломати та представники окремих органів самоврядування Угорщини та України. Закарпатську делегацію очолював в. п. голови обл­ради Йосип Борто.

Директор ЄОТС «Тиса» Анд­реа Сабоне Цап нагадала, що це об’єднання створене в жовтні 2015-го рішеннями Закарпатської облради України, Загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області та місцевим самоврядуванням міста Кішварда Угорщини. Це – перше об’єднання в Україні між державою – членом ЄС та третьою країною, що дає можливість разом із угорськими партнерами співпрацювати з Євросоюзом у новому форматі заради реалізації конкретних економічних, інвестиційних, екологічних, інфраструктурних та культурно-освітніх проектів. Грунтовна презентація ЄОТС «Тиса» за участі голови облради Михайла Рівіса відбулася у Брюсселі, потім цьогоріч навесні – в Ужгороді, де підписали рамкову угоду щодо ефективного використання брюссельських фінансових джерел. А зараз презентацію в Кішварді на високому рівні провів мер міста Тібор Лелесі.

Йосип Борто у своєму виступі зазначив, що безпосереднє сусідство з Європою – це для нас Богом даний шанс творити на рідній землі гідне, цивілізоване життя. «На Закарпатті, як відомо, існує чимало проблем. Першим проектом, у якому ЄОТС «Тиса» виступає голов­ним партнером, є здійснення моніторингу на території Солотвинського солерудника в рамках оголошеного другого конкурсу програми прикордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014 – 2020». Також разом із угорськими партнерами ведеться активна робота з підготовки спільного проекту побудови полігону з управління твердими побутовими відходами на території с. Яноші Берегівського району та біогазового підприємства в Кішварді», – розповів Й. Борто.

Відтак грунтовну презентацію Аналізу згуртувань та Стратегії інтегрованого розвитку ЄОТС «Тиса» подала представник Центральноєвропейської служби підтримки транскордонних ініціатив Кітті Дубніцкі. Про співпрацю з Угорським центром розвит­ку, актуальні брюссельські грантові конкурси детально розповіла радник цього цент­ру Патріція Кіш. А про спільні можливості в реалізації проектів розвитку у сфері поводження з твердими побутовими відходами – виконавчий директор Агентства з управління навколишнім середовищем регіону Північної низовини Габор Еберхардт.

Як інформує прес-служба облради, підбиваючи підсумки форуму, Андреа Сабоне Цап подякувала всім учасникам за плідну роботу й наголосила: ЄОТС «Тиса» справляється з поставленими завданнями, налаштоване на перемогу, і це додає упевненості в тому, що грантові проекти матимуть успіх, а громади – доступ до європейських джерел фінансування з вирішення порушених на форумі проблем.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...