Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Йосип БОРТО: «МИ ХОЧЕМО ЗБУДУВАТИ ЄВРОПУ в себе»

У нашому краї перебував із робочим візитом Почесний консул Республіки Австрії у Львові Маркіян Мальський. У його віданні шість областей – Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Рівненська.

24 жовтня в. п. голови обл­ради Йосип Борто прийняв дипломата в облраді, де й провели перемовини. Йосип Йосипович щиро привітав гостя, побажав йому плідних ділових зв’язків, детально інформував про унікальність Закарпаття, його перспективні напрями розвитку, серед яких назвав туризм, переробку деревини, альтернативні джерела енергії, інтенсивне тваринництво, овочівництво, виноградарство та виноробство, вирощування екопродукції та переробку дикоростучих плодів, ягід і грибів.

– Ми готові до співпраці з інвесторами з різних галузей та різних країн, у тому числі й Австрії, з якою нас пов’язує історичне минуле. Маємо хороший досвід співпраці з Угорщиною, Чехією, Румунією, Польщею. Результати щиро радують: реалізовано низку спільних інвестиційних і гуманітарних проектів у соціальній, економічній та культурній сферах на мільйонні суми, – наголосив Йосип Борто, зазначивши, що влада краю, депутатський корпус роблять усе, аби інвестори почувалися в нас безпечно й комфортно. Нині на порядку денному – поліпшення стану доріг області, реконструкція діючих та будівництво нових пунктів перетину кордону, з’єднання траси Чоп – Київ із угорською швидкісною М3, запуск нового поїзда «Інтерсіті» за маршрутом Львів – Мукачево – Чоп – Будапешт – Відень, будівництво сміттєпереробного заводу тощо. «І це не тільки слова. Ми на ділі лобіюємо ці питання як перед урядом нашої країни, так і сусідніх держав, використовуючи всі інструменти впливу – від звернень облради до вищих органів державної влади України й до участі у спільних проектах із прикордонними іноземними партнерами для ефективного використання фінансових джерел Євросоюзу. Задля економічного зростання України та добробуту її людей», – запевнив Йосип Йосипович.

У ході перемовин він ініціював проведення економічного форуму на Закарпатті з участю бізнесових та ділових кіл Австрії, де буде якомога ширше презентовано можливості для співпраці. «Ми хочемо збудувати Європу на Закарпатті, стати надійним містком України в ЄС, повернути наших людей із чужинських заробітків та дати їм можливість бути щасливими вдома – це в перспективі. А вже нині стараємося брати участь у різних програмах Євросоюзу, в грантових проектах, максимально розвивати транскордонне співробітництво. Бо для цього маємо все: унікальні первісні ліси та гори, туристичні шляхи, бази відпочинку, оздоровниці, термальні та мінеральні джерела, фестивалі, замки, багатонаціональну культуру, традиції, кухню, працьовитих і гостинних людей», – резюмував Йосип Борто й насамкінець вніс пропозицію ініціювати створення Закарпатської філії консульства Республіки Австрії у Львові. Це дало б змогу оперативніше розвивати співпрацю, адже на теренах краю функціонує 619 підприємств із іноземними інвестиціями, в тому числі 33 – австрійського походження. За обсягами прямих інвестицій у нашу економіку Австрія посідає 4 місце, загалом їхній вклад становить 25,9 млн дол. США. Кошти спрямовані в переробну промисловість, транспорт, поштову та кур’єрську діяльність, операції з нерухомим майном. Серед найбільших підприємств – «Бліцарт продукціон», «Мукачівський завод «Точприлад», «Фішер-Мукачево», «ЕНО меблі ЛТД», «Флекстронікс», «Термінал Карпати», «Нумінатор» та інші.

Маркіян Мальський – 33-річний львів’янин, кандидат юридичних наук –  розповів, що тривалий час займався адвокатською практикою з питань захисту прав австрійських інвесторів в Україні. «Австрія є багатолітнім партнером України, підтримує її євроінтеграційні прагнення. А багатющий досвід розбудови країни в сучасних умовах є цікавим і потрібним для нас», – наголосив він. І додав, що, посівши посаду дипломата, хоче сприяти пожвавленню культурних, економічних та політичних зв’язків між державами. На Закарпаття ж приїхав для налагодження контактів із представниками місцевої влади та бізнесу та поглиблення співпраці. На завершення інформував, що 30 жовтня братиме участь у масштабному форумі Торгово-промислової палати Відня, де зробить усе, щоб донести до тамтешнього бізнесу месидж Закарпаття та його готовність до спів­праці. Бо є багато точок дотику, які можуть зацікавити підприємців Австрії і перерости в ділове партнерство.
Обмінявшись сувенірами, Йосип Борто та Маркіян Мальський поділилися теплими враженнями про Австрію, де обом до серця припав Відень – за красу, чистоту та комфортність життя.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...