Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Йожеф Банаш вирішив познайомити закарпатців зі своєю «Зоною натхнення»

На Закарпаття приїхав відомий словацький письменник, колишній депутат словацького парламенту, дипломат Йожеф Банаш з новою книгою «Зона натхнення» та з товаришами по перу, однодумцями.

Роман про драматичну історію дружби і любові, про події, які розгорталися у 1968—2006 рр. минулого століття на теренах Словаччини, Чехії, Польщі, Німеччини, Росії та України. Значна їх частина проходить у Києві та закарпатському селі Колодне, що на Іршавщині.

Переклад книги українською мовою зробив голова Спілки українських письменників Словаччини Іван Яцканин. А підтримати колегу в поїздці по Україні вирішили письменники, видавці, депутати, політики, громадські діячі Словачиини – всього 10 осіб.

Цими днями вітали гостей заступник голови облдержадміністрації Іван Качур, заступник голови облради Андрій Сербайло, генконсул Словаччини в м.Ужгород Янка Бур’янова, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі та інші.

Як розповів Василь Густі, словацькі друзі вже провели ряд зустрічей на Закарпатті: вони спілкувалися із крайовими письменниками, журналістами, представниками Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород, із студентами словацької філології УжНУ, побували в галереї Івана Ілька, Сторожницькій школі зі словацькою мовою навчання. А відтак у обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Ф.Потушняка презентували свою багатогранну творчість.

Серед іншого наголошувалось, зазначає прес-служба облради, що роман «Зона натхнення» перекладений на англійську, німецьку, французьку, польську мови. Він знайшов свого читача навіть у далекій Індії.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 


...