Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

З чергами фур доручив розібратися Гройсман

Одним із головних питань селекторної наради, яка відбулася у вівторок під головуванням прем’єр-міністра України за участі членів Кабміну та керівників ОДА, стало подолання наслідків негоди в різних областях України.

Геннадій Москаль поінформував Володимира Гройсмана, що створений у Закарпатській облдержадміністрації оперативний штаб прогнозував: рівень води під час теперішнього паводка може досягти чи навіть перевищити максимальні показники катастрофічних паводків 1998 та 2001 років. Однак це не оприлюднювалося, щоб запобігти виникненню панічних настроїв. Тепер ситуація вже нормалізувалася.

Голова нашої ОДА також звернувся до прем’єр-міністра з проханням допомогти вирішити дві актуальні для області проблеми. Перша – це сміттєпереробка, яку неможливо запустити без запровадження «зеленого тарифу» за спалювання сміття. «Інвестори приїжджають на Закарпаття десятками, – зазначив Г. Москаль. – Вони готові побудувати сучасні сміттєпереробні заводи, які повністю очистять край від побутових відходів, однак поки ця справа не стане вигідною, ніхто нічого не робитиме. Ми вже неодноразово зверталися з цього приводу в Київ, підготували через закарпатських нардепів відповідний законопроект, але нічого не міняється. Друга проблема – це постійні черги з фур, що виникають на державному кордоні України в межах Закарпаття. Питання не врегульоване з сусідами України по Євросоюзу. Транспортні потоки прямують туди, де нижчі тарифи за перевезення й не вичерпані квоти на проїзд вантажівками. Однак через перенасиченість фур страждають і самі перевізники, і область».

З обох питань Володимир Гройсман дав доручення профільним міністерствам розібратися й запропонувати шляхи вирішення.

Після закінчення наради голова ОДА висловив здивування, що дехто намагається спекулювати на темі паводка на Закарпатті: «Оперативний штаб у облдержадміністрації працював практично цілодобово, незважаючи на суботу чи неділю. Коли стало зрозуміло, що завдяки злагодженій роботі різних служб катастрофічних наслідків стихії вдалося уникнути, я на півгодини відвідав одне з національних свят (як відвідую свята всіх національностей, що проживають в області). Але коли цей факт починають подавати в якомусь ксенофобському ключі, то я таке категорично не сприймаю. Сплутувати багатонаціональність краю і природну стихію, а потім вибудовувати на цьому якісь спекуляції, – це нижче найнижчого плінтуса!»

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...