Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЗА 4 РОКИ – ДВА ДЕСЯТКИ НОВИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

з’явилося в УжНУ

У сучасному динамічному світі успішно конкурувати може лише той, хто постійно тримає руку на пульсі життя і блискавично реагує на новації та зміни. Бо інакше не виживеш в умовах четвертої науково-технічної революції, інформатизації суспільства, блискавичного розвитку технологій і впровадження ноу-хау в усіх без винятку сферах життя. Нині спроможність конкурувати – це безумовна необхідність для розвитку не лише людини, а й будь-якого підприємства чи організації.

Упродовж кількох останніх років саме таким – динамічним і конкурентоспроможним – університетом став і УжНУ. Ще 10 – 20 років тому закарпатці, аби здобути новітню професію, їхали в Київ, Харків, Дніпро чи Львів. Зараз усе змінилося. Нині вчитися до Ужгорода їдуть не лише наші краяни, а й львів’яни, іванофранківці, буковинці, тернополяни. Це не беручи до уваги словаків, азіатів, африканців та індусів, серед яких популярність нашого вишу останніми роками надзвичайно стрімко зростає.

Аналізуючи тенденції на ринку праці й прогнозуючи потреби у спеціалістах на перспективу, керівництво університету вибудовує стратегію розвитку і працює на майбутнє, постійно відкриваючи нові спеціальності.

Статистика свідчить, що за останні 4 роки в УжНУ розпочали набір студентів на майже 2 десятки нових освітніх програм. Таким результатом зможе похизуватися далеко не кожен із провідних вишів країни. Причому треба відзначити, що робота в цьому напрямі ведеться грамотно: в УжНУ роблять ставку не лише на ультрамодні професії, а думають і про розвиток усіх структурних підрозділів. Яскравим свідченням цьому є той факт, що за останні роки десяток факультетів розпочав набір студентів на нові перспективні спеціальності.

До прикладу, минулого року у зв’язку зі значним дефіцитом фахівців уперше здійснено набір за новою спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка» на фізичному факультеті УжНУ.

На математичному ліцензовано і з минулої осені розпочалося навчання на спеціальностях «Статистика» і «Системний аналіз». Кафедра приладобудування інженерно-технічного факультету з 2016-го розпочала підготовку фахівців за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Того ж року на економічному розпочали готувати фахівців за новими для нашого регіону освітніми програмами «Логістика» та «Митна справа і оціночна діяльність».

Активно працюють і підрозділи гуманітарного спрямування. Так, у 2015-му аж три нові спеціальності відкрили на факультеті міжнародних економічних відносин – «Міжнародна інформація», «Міжнародна економіка» та «Маркетинг». На філологічному вже вчаться перші студенти за напрямом «Реклама та зв’язки з громадськістю», а також за новою спеціалізацією «Російська мова і література, польська мова і література» (вперше в УжНУ студенти опановують нову освітню програму, що включає вивчення польської мови й літератури та суміжних дисциплін).

Фахівців за надзвичайно актуальним для Закарпаття напрямом «Готельно-ресторанна справа» УжНУ готує з 2015-го. Потреба в них колосальна, адже мережа готельно-ресторанних, туристично-рекреаційних та санаторно-курортних закладів області нараховує кілька сотень об’єктів, туристів на Закарпатті постійно більшає, а для їхнього якісного обслуговування не вистачає кваліфікованих кадрів.

Та ж ситуація – і у сфері освіти. Скажімо, після проведення ініційованих урядом реформ системи шкільної освіти та медицини виникне гостра потреба у спеціалістах, яких в Україні раніше випускали тільки педагогічні виші. А тепер їх готує і УжНУ! Щоб цю реформу реалізувати, потрібні підготовлені кадри, які мають специфічні навички, компетентні працювати з особливими дітьми. І нині на факультеті здоров’я і фізичного виховання Ужгородського національного університету вже популярною є спеціальність «Спеціальна освіта» («Олігофренопедагогіка, логопедія»). До речі, на цьому ж факультеті готують і фізичних терапевтів та ерготерапевтів – фахівців абсолютно нової спеціальності, яка ухвалена постановою Кабінету Міністрів України лише з лютого 2017-го.

Що ж цікавого очікує на вступників цього року? Уже відомо, що факультет історії та міжнародних відносин оголосить набір за спеціальністю культурологія. Заступниця декана факультету Надія Керецман наголошує: «Диплом бакалавра, а в близькій перспективі – магістра культурології, відкриває різноманітні можливості для випускників, адже навчання тут охоплює широке коло освітніх дисциплін та формує фахівців, попит на яких щороку зростає».

Планують відкрити нову спеціальність і на фізичному факультеті. «Фізична та біомедична інженерія» – галузь науки, основним напрямом якої є створення штучних органів та частин тіла. «А на факультеті суспільних наук цього року вперше здійснюватиметься набір на спеціальність «Початкова освіта».

Це лише кілька прикладів-аргументів на користь твердження, що Ужгородський національний університет по-справжньому йде в ногу з часом. Як наслідок – останніми роками УжНУ не просто міцно закріпив за собою роль флагмана вищої освіти в нашій області, а став одним із вишів – лідерів Карпатського регіону, університетом, що надає якісну фахову освіту та готує висококваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці спеціалістів.

Ярослав СВІТЛИК

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
April 2018
 


...