Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЗА ЗБІР «ЧЕРВОНОКНИЖНИХ» ПЕРВОЦВІТІВ

загрожує солідний штраф

Із потеплінням розквітають первоцвіти. На Берегівщині та Виноградівщині вони вже з’явилися. Більшість із них, як-от підсніжник звичайний, білоцвітник весняний, шафран Гейфеля (крокус), охороняються законодавством. Та це не спиняє охочих заробити: продавці з  букетиками вже з’явилися в місцях  скупчення людей – зокрема в Ужгороді біля ринків.

У Берегівському ДЛГ нагадують, що відповідальність, а з нею і чималі штрафи, ляжуть на плечі і продавців, і покупців рідкісних квітів. «Первоцвіти занесені до Червоної книги України. Для чого це зроблено? Вони дуже тендітні й часто вириваються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Для збереження ці квітки зробили «червонокнижними» й передбачили відповідальність за їх псування, знищення, продаж. Ними можна милуватися, але не зривати! Торгівля первоцвітами (як продаж, так і придбання) є порушенням законів «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України», – розповідає директор Берегівського держлісгоспу Богдан Шойного.

«У нас є середовище, де первоцвітів дуже багато, і для боротьби з їх незаконним обігом працівники держлісохорони, Держекоінспекції, правоохоронці посилено охоронятимуть масиви, а недобросовісних гостей лісу – штрафуватимуть. За продаж червонокнижних квітів та недотримання законодавства порушникам доведеться розкошелюватися. Штраф – від ста (1 700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3 655 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією об’єктів рослинного світу», – додав Богдан Андрійович.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...