Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Забезпечення житлом молоді, учасників АТО та переселенців

обговорили за круглим столом

8 серпня в облраді відбувся круглий стій на тему: «Створення умов для забезпечення житлом молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області». Головував на ньому керівник Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергій Комнатний.

З вітанням та конкретними пропозиціями до учасників заходу звернулися заступник голови облради Петро Грицик та заступник очільника ОДА Вік­тор Микулін.

Сергій Комнатний зазначив, що житлове питання в усі часи турбувало людей, а нині воно також гостре, оскільки країна – у війні, й до числа потребуючої житла молоді додалися воїни АТО та їхні сім’ї, внутрішньо переміщені особи. Проблему нині необхідно вирішувати разом із виконавчою та самоврядною владами на місцях. «Ситуація на Закарпатті є на рівні середнього, оптимізму додає зустріч із головою облради Михайлом Рівісом, який дійсно підтримує вирішення питання забезпечення житла для згаданих категорій», – підкреслив посадовець.

Йшлося і про те, що разова компенсація від держави 30% вартості житла отримала схвальні відгуки. Але оскільки на порядку денному визріло ще одне актуальне питання – забезпечення житлом воїнів АТО та внутрішньо переміщених осіб, – то уряд не тільки продовжив ще на 5 років кредитування житла для молоді, а й вніс зміни до закону, передбачивши для цієї категорії заявників 50% компенсації вартості житла від держави.

Директор регіонального управління фонду Галина Дудчук коротко прозвітувала про свою роботу з місцевими органами виконавчої влади і самоврядування в напрямі реалізації чинних житлових програм і ухвалення аналогічних документів на майбутній період. «Програмні механізми дали змогу забезпечити за останні 5 років 39 молодих сімей житлом та завершити будівництво ще 7 будинків. Крім того, 109 родин отримали відшкодування відсотків за кредитами комерційних банків. Розроблена та внесена на розгляд облради нова Комплексна соціально-економічна програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у Закарпатській області на 2018 – 2022 роки. Цей документ, я впевнена, допоможе нам зняти соціальну напругу в краї», – наголосила Г. Дудчук.

Присутній на засіданні голова ГО «Спілка учасників бойових дій «Об’єднані війною» Микола Марчишак, який пережив полон після Іловайської трагедії в серпні 2014-го, був небагатослівним: «На сьогодні є чимало таких родин із числа моїх побратимів, зокрема й інвалідів ІІ та ІІІ груп, де виховуються більше двох діток.

Вони мають турботу і любов, та не мають нормальних житлових умов. Деякі не мають можливості навіть винаймати квартиру. І мене це тривожить. А тому державна підтримка воїнам АТО – відшкодування 50 відсотків вартості житла – є добрим знаком для нас. Якщо до цього додати 25% від обласного бюджету й 10% від міського, решта – за рахунок воїнів, то це було б виходом із ситуації».

Учасники круглого столу охоче ділилися думками. Усі внесені пропозиції будуть зараховані до протоколу, слушні – ляжуть в основу затвердження Комплексної соціально-економічної програми забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у Закарпатській області на 2018 – 2022 роки, повідомляє прес-служба облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...