Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЗАГОТІВЛЯ ЛІСУ НА ЗАКАРПАТТІ ЗМЕНШИЛАСЯ

на 20 відсотків

Упевнено крокуючи в напрямі збереження екології краю та розвитку туристичної галузі, лісові й лісомисливські господарства Закарпаття тримають курс на підвищення ефективності своєї роботи.

Продукції – більше, а незаконних рубок – менше

За словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги, підбиваючи підсумки І кварталу 2017-го, необхідно відзначити позитивну динаміку зростання обсягів реалізації продукції, розбудову лісової інфраструктури, протидію виникненню пожеж у зелених масивах. А ще – соціальний захист працівників галузі, створення нових лісів та зменшення обсягів легальних і незаконних рубок.

– Лісівники Закарпаття завершили І квартал на високому професійному рівні. Ми маємо пишатися зробленим. Так, цього року запроваджено низку ініціатив, які суттєво покращили економічні показники галузі. Йдеться зокрема про злагоджені дії рейдових бригад із працівників лісової охорони, обласного ГУ Нацполіції України й ДСНС, завдяки яким удалося упередити багато незаконних рубок. Якщо оперувати цифрами, то за три перші місяці цього року браконьєри «вилучили» 786 куб. м деревини, а в 2016-му ця цифра сягнула аж 3869 кубометрів. Ми посприяли налагодженню системи протипожежної відеофіксації в лісових масивах, облаштувавши камерами відеоспостереження в’їзд-виїзд у ліс. Окрім того, на пожежонебезпечний період діє додаткове відео­спостереження за зеленими масивами в ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» та «Воловецьке лісове господарство», що суттєво знижує витрати на паливно-мастильні матеріали й дозволяє швидко ліквідувати вогнище загоряння. До того ж для гасіння пожеж у екосистемах ДП «Берегівське лісове господарство» має спецавтомобіль ЗІЛ-131-цистерна», – повідомив під час засідання колегії Валерій Мурга.

«Всі наші напрями роботи однозначно позитивно впливають на виробничі показники галузі. За підсумками діяльності підприємств обсяг реалізації продукції за І квартал становив 177 млн грн. Якщо порівнювати з затвердженим фінансовим планом, то по управлінню ми його виконали на 119%», – повідомив очільник ЗОУЛМГ. І конкретизував: у загальному порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяг реалізації продукції збільшився на понад 18 млн грн. Найкращі показники тут мають такі держпідприємства, як Рахівське ЛДГ (23,3 млн грн), Брустурянське ЛМГ (20,6 млн), Великобичківське ЛМГ (14,6 млн), Ясінянське ЛМГ (13,9 млн грн), Мукачівське ЛГ (12,7 млн), Мокрянське ЛМГ (12,7 млн), Свалявське ЛГ (11,6 млн), Міжгірське ЛГ (0,2 млн грн.). У І кварталі 2017-го на ведення лісового господарства, без урахування витрат головного користування, спрямовано 62 млн грн, що залишилося на рівні аналогічного періоду минулого року.

Наші лісовики отримали найсолідніший прибуток у Карпатському регіоні

«За підсумками І кварталу всі підприємства є прибутковими. Згідно з затвердженими фінансовими планами, в загальному по управлінню прибуток виконали на 185%. Для порівняння скажу: за даними Держлісагентства, підприємства Закарпатського обласного управління серед Карпатського регіону отримали найбільший прибуток», – наголосив Валерій Іванович.

Пріоритетним завданням для наших лісовиків, за його словами, є підвищення рівня заробітної плати. Адже люди – це той кит, на якому тримається вся галузь.

Відтак середньомісяча платня на підприємствах управління постійно зростає – на одного штатного працівника вона складає 6 537 грн, що на 1842 грн, або 39%, більше, ніж за аналогічний період 2016-го.

Підсумовуючи результати І кварталу, Валерій Мурга наголосив: «На сьогодні робота галузі вийшла на найкращі фінансові показники при зменшенні обсягів рубок на 20%. Ми й надалі плануємо скорочувати рубки, але при цьому збільшувати надходження до бюджетів усіх рівнів і працювати на благо Батьківщини та людей».

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...