Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЗАКАРПАТЦІ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ –

з медалями

Із 18 по 23 січня на найбільшому гірськолижному курорті країни в «Буковелі» (Івано-Франківщина) відбувся чемпіонат України з гірськолижного спорту. Першими на старт вийшли учасники 2004 – 2006 років народження.

Серед дівчат у складі нашої команди в цій віковій групі найкраще виступила вихованка ужгородської школи вищої спортивної майстерності Анастасія Мацола, яка стала бронзовою призеркою. До чільної дванадцятки (спортсмени, які посідають місця з 1 по 12-те, здобувають певні залікові бали) також потрапила ужгородка Олександра Кирилюк (9-те місце).

У хлопців-закарпатців найкращий результат – шосте місце – показав Роман Цібеленко (СДЮШОР Ясіня), слідом за ним фінішував Йосип Айб, який поступився Роману всього сімома секундами. Дев’яту сходинку посів ще один гірськолижник із Ясіні, Дмитро Шип’юк.

Найвищий результат серед юнаків та дівчат 2002 – 2003 років народження в Максима Дячука (СДЮШОР Ясіня), який фінішував шостим.

Змагання юніорів проходили у двох дисциплінах. У слаломі-гіганті найкращий час – шосте місце – у складі закарпатців показав Ріхард Тракслер (ШВСМ Ужгород). Володарем бронзової нагороди цілком міг стати Назар Петрук, але, на жаль, пропустив одні ворота й був дискваліфікований у першій спробі.

У слаломі результати наших спортсменів були значно кращими. Бронзову нагороду виборов Іван Кравчук (обласний центр олімпійської підготовки), п’ятим став Ріхард Тракслер.

Завершували чемпіонат дорослі гірськолижники. Серед жінок у слаломі представниця Закарпаття Анастасія Горбунова (ЦОП) стала срібною призеркою. Світлана Поп’юк (ШВСМ Ужгород) завершила спуск шостою, ще одна ужгородка – Анастасія Купріянчук – стала сьомою, а Емілія Фріндт – восьмою.

У чоловіків у цій дисципліні ужгородець Крістіан Мінай фінішував п’ятим, Іван Кравчук став дев’ятим.

У слаломі-гіганті серед жінок Анастасія Горбунова була п’ятою, Емілія Фріндт показала десятий час, Світлана Поп’юк – одинадцятий.

У змаганнях чоловіків із 9 закарпатців, які стартували, п’ятеро потрапили до чільної дванадцятки кращих гірськолижників країни. Наш майбутній олімпієць Іван Ковбаснюк (ЦОП) став срібним призером, Левко Цібеленко (ЦОП) посів четверту сходинку, Ріхард Тракслер фінішував шостим, ще один ужгородець Ігор Гам – дев’ятим, а Тарас Ковбаснюк (ЦОП) показав одинадцятий час.

Головний тренер збірної Закарпаття з гірськолижного спорту Маріанна Фріндт зазначила у коментарі «НЗ»:

– Добре, що у складі нашої збірної є призери, однак очікувала кращого загальнокомандного результату. Спостерігається тенденція, що з кожним роком ми опускаємося все нижче. На це впливає кілька складових – неповноцінна підготовка, та й час проведення підібраний, на мою думку, трохи невдало, адже на початок січня гірськолижники лише починають набирати свою оптимальну форму. В складі нашої команди є й приємні несподіванки. Серед дівчат Анастасія Мацола стала третьою, хоча цілком могла бути й першою, але їй не зарахували заїзд, де вона показала кращий результат. Іван Кравчук також поступово наближається до лідерів, Ріхард Тракслер у слаломі міг показати ще кращий час. Приємно, що досвідчений Крістіан Мінай добре виступив у слаломі – фінішував 5-м, а Левко Цібеленко у слаломі-гіганті став четвертим. Для того, щоб ситуація стала кращою, необхідно збільшити фінансування на підготовку спортсменів, щоб мати можливість проводити повноцінні навчально-тренувальні збори. Вже маю інформацію, що управління сім’ї, молоді та спорту Закарпатської ОДА виділило кошти на закупівлю лиж для гірськолижників у обласний центр олімпійської підготовки.

Щодо планів на майбутнє, то готуємося до кубків України серед юнаків та дівчат, які розпочнуться в середині лютого. Також плануємо взяти участь в міжнародних дитячих змаганнях, які вперше проводитимуться в Україні на гірськолижному комплексі «Буковиця» (Львівська область).