Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЗАКАРПАТЦІ СЕРЕД ПРИЗЕРІВ

ЗИМОВої першості

У четвер в Ужгороді завершився зимовий чемпіонат України з велоспорту-маунтинбайку.

Участь у змаганнях взяли 194 спортсмени, які боролися в шахтинському лісі в шести дисциплінах: гонка вгору, крос-кантрі на короткому крузі, індивідуальна гонка на час, командна гонка парами та естафетні гонки.

Приємно, що наш чемпіон – ужгородець Володимир Козловський – у змаганнях серед чоловіків виборов цілий комплект нагород. Зокрема у гонці вгору Володимир став срібним призером, перемогу здобув Артем Шевцов із Кропивницького, а бронза дісталася Дмитру Тітаренку з Хмельницької області. Порадував ще один закарпатець у віковій групі «молодші юнаки» – Олег Маркулинець із Мукачева, який став третім.

У дисципліні крос-кантрі на короткому крузі, яка проходила в екстремальних умовах за проливного дощу, В. Козловський, попри поломку велосипеда, зумів фінішувати з третім часом, а переможцем став його товариш по збірній Дмитро Тітаренко. Срібло виборов представник харківщини Олександр Конаєв. Серед молодших юнаків мукачівець Олег Маркулинець та Іван Цанько зі Сваляви відповідно посіли першу та другу сходинки, третім став Єгор Волков із Харківської області.

В індивідуальній гонці в чоловіків беззаперечним лідером став наш чемпіон В. Козловський, друге місце в Д. Тітаренка, третє – в О. Коняєва. Серед представників Срібної Землі переможцем у молодших юнаків був мукачівець Олег Маркулинець.

У командних змаганнях парами у віковій групі «молодші юнаки» срібними призерами стали представники Сваляви – Іван Цанько та Віктор Дребітко, які поступилися велосипедистам із Харківщини – Єгору Волкову та Роману Кришевському, бронза дісталася спортсменам із Чернівецької області.

Перед завершальними стартами Володимир Козловський охоче дав інтерв’ю:

– Цього року перші офіційні старти в мене були на Кіпрі, куди поїхав набирати перший досвід для підготовки до сезону. А на зимовому чемпіонаті вдалося здобути весь комплект нагород – золоту, срібну та бронзову медалі.

Як тобі змагатися в рідних стінах?

– Удома завжди хвилююся під час стартів, бо за мною на трасі спостерігають рідні та друзі, які очікують лише перемоги, тому стараюся їх не підвести.

До чого готуєшся після цієї гонки?

– Ці змагання стали свого роду підготовчими до майбутніх міжнародних стартів. Вже після зимового чемпіонату в складі збірної України їхатиму на змагання до Словаччини, де буду збирати залікові бали, щоб вибороти ліцензію на Олімпіаду в Токіо.

Є реальні шанси спортсменам зі складу нашої збірної потрапити на літні Олімпійські ігри?

– Звісно. Від країни має право виступів на Олімпіаді троє спортсменів, але для цього потрібно бути сконцентрованим, чітко дотримуватися плану.

Один із організаторів зимового чемпіонату, керівник обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» та голова велоклубу «Лідер» Микола Щадей зауважив:

– В Ужгороді вже вчетверте поспіль проводимо зимовий чемпіонат України з маунтинбайку. З кожним роком спостерігається позитивна динаміка в кількості учасників. До прикладу, якщо минулоріч їх було 160, то в 2018-му кількість зросла до 194. Радує, що побільшало учасників саме в категоріях юніорів, юнаків та молодших юнаків. Це говорить, що велоспорт стає популярним в Україні.

Загалом у рамках чемпіонату, який тривав із 29 березня по 4 квітня, відбулися 6 змагань, які потім проходитимуть на основних чемпіонатах. Окрім того зазначу, що цікавішими змагання зробили погодні умови: проливний дощ вплинув на стан лісового ґрунту, який значно ускладнив пересування велосипедистів і зробив гонки ще більш драйвовими.

Які ще змагання пройдуть у нашому обласному центрі з маунтинбайку?

– Офіційних стартів навесні в нас не буде. Пройдуть традиційні дитячі змагання в Боздоському парку 21 квітня, куди запрошуємо дітей від 3 до 16-ти років спробувати власні сили у володінні велосипедом.

Семен МИХАЙЛИК
На фото: Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ – лідер в індивідуальній гонці

 

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
April 2018
 


...