Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Закарпатські села підтоплює через захаращеність каналів і потічків

Зважаючи на паводкову ситуацію в Європі, зокрема і в сусідній Угорщині, закарпатські еменесники готові до можливих підтоплень. Про це 11 червня розповів начальник Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Мирослав Щербей.

«20 моторних та веслових човнів, 58 мотопомп, катер МАРС-700, аероглісер, два плаваючі транспортери, 3 пожежно-насосні станції та 9 одиниць інженерної техніки у разі необхідності можна буде оперативно задіяти. Також понад 400 осіб особового складу знаходяться у режимі постійної готовності», — запевнив Мирослав Щербей.

Цього літа уже зафіксовані підтоплення в Іршавському, Тячівському районах та Міжгір’ї. У селах Луково та Білки стоками були підтолені присадибні ділянки, колодязі та сільгоспугіддя. До житлових будинків, на щастя, вода не дійшла. Після того, як місцевими громадами були прочищені стічні канали, вона відразу зійшла самоплином. Аналогічне підтоплення сталося 10 червня в Міжгір’ї. Через утворення сміттєвого затору в потічку підтопило 6 присадибних ділянок. Рятувальникам ДПРЧ-4 довелося взятися за очищення дренажної системи. У селі Біловарці Тячівського району підтоплення сталося теж через захаращеність водовідведень та дренажних каналів. «Таких ситуацій можна було б уникнути. За цим мали б пильнувати сільські голови та самі мешканці сіл, а не скидати туди сміття», — пояснив головний «надзвичайник» області.

Додає клопотів й інша проблема в гірській місцевості — сміттєзвалища. Вони повинні мати певні параметри. «Там мало рівнинної території, де можна створити легальне сміттєзвалище. Тож, як мені відомо, голова ОДА Олександр Ледида вже звернувся до профільного міністерства з пропозицією спростити процедуру та змінити параметри для облаштування ділянок для розміщення відходів саме у гірських районах», —поінформував Мирослав Щербей.

Водночас він повідомив, що цьогоріч в області вже сталося 508 пожеж (торік 940), в яких загинуло 19 закарпатців та ще 12 травмовано. Вдалося врятувати життя 35 краянам, з яких четверо — діти. Зате зросла кількість некласифікованих надзвичайних подій — із 133 торік до 199 цьогоріч. А це – 40 випадків із виявлення снарядів часів Другої світової, 17 разів туристи губилися в горах, сталися три випадки витоку нафтопродуктів, 43 випадки подій природного характеру.

Журналісти цікавилися і технічним забезпеченням рятувальної служби. Зі слів М.Щербея, у підпорядкуванні управління нині є 235 одиниць транспортних засобів. Трохи більше року тому парк поповнився КрАЗом, двома пожежними автодрабинами висотою підйому 30 м та двома пожежними автівками першої допомоги.

Зацікавила їх і ситуація із пошуками громадянина Чехії, який ще взимку безслідно зник у Карпатах. «Після того, як у горах зійшов сніг, ми повторно провели пошуки чеського туриста. Проте, на жаль, жодних зачіпок, що давали б нам хоч якийсь натяк на можливе місцезнаходження зниклого, не знайдено. Було зроблено все, що від нас залежить. За пошуки нам уже подякували мати зниклого хлопця та генконсул Чеської Республіки у Львові. Нині цією справою займаються правоохоронці», — розповів начальник УДСНС України у Закарпатській області.

Оксана НЕВИЦЬКА.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...