Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Закарпаття пережило паводок:

підтоплені угіддя, зруйнований міст, 40 сімей довелося евакуювати…

Внаслідок інтенсивних дощів, що з невеликими перервами йшли на Закарпатті впродовж минулого тижня, вода в основних водних артеріях різко піднялася, область накрила третя паводкова хвиля.

Уже в суботу вранці між Сільцем та Вільхівкою на Іршавщині вода вийшла з берегів і перелилася через трасу Мукачево – Рогатин. Оскільки підтопило близько 150 метрів асфальтового покриття, автомобільний рух довелося перекрити. У самій Вільхівці на той час залило з півсотні підвалів житлових будинків – попри те, що з п’ятниці на місці працювали пересувні насосні станції, водники та рятувальники укріплювали дамби мішками з піском. А Боржава ставала все більшою... Зрештою в селі довелося евакуювати 40 сімей. В окремих будинках вода сягала 80 см. Однак наступного дня вона пішла на спад, і люди стали повертатися додому. Органи місцевої та державної влади отримали доручення створити комісії для документування завданих стихією збитків.

Нижче за течією Боржава також вийшла на заплаву, «захопивши» парникові ділянки в Заріччі й Великих Ком’ятах на Виноградівщині. На лівобережжі В. Ком’ят виникла загроза підтоплення помешкань, тому фахівці спецтехнікою прорили дамбу на правому березі й пустили воду на сільгоспугіддя. Відтак із 11-ї ранку суботи й до вечора дорога Заріччя – В. Ком’яти була перекрита. Загалом по області на 18.30 було підтоплено 25 населених пунктів, більшість із яких розташована на берегах річок Боржава, Латориця, Теребля, Уж, у тому числі близько 800 дворогосподарств; 2485 гектарів сільгоспугідь; зафіксовано 3 зсуви.

Водночас у деяких електрон­них ЗМІ з’явилася інформація, що паводок зніс міст у Сваляві. Однак насправді той був пошкоджений ще 7 листопада 2016-го. З тих пір зробили проектно-кошторисну документацію на його реконструкцію, виділили кошти. Минулого місяця підрядники почали будівельні роботи й планово демонтували міст. А зараз хтось у соцмережах написав, що його зніс паводок, і окремі сайти одразу підхопили це.

Зате, за словами голови ОДА, внаслідок різкого підняття води у верхів’ях Латориці таки постраждав бетонний міст, побудований на початку 1980-х у високогірному с. Котельниця Воловецького району. «Пошкоджена опора, перекриття просіло, частина ґрунту перед мостом обвалилася, – повідомив
Г. Москаль на своєму сайті. – На протилежному березі залишилися 64 житлові будинки. Оскільки автомобільний рух туди зараз заблокований, люди переходять із одного берега на інший по кладці. На місці перебуває голова Воловецької РДА. Дорожникам уже дано доручення провести обстеження пошкоджень і разом із рятувальниками та місцевими органами влади організувати тимчасову переправу».

А от у Тячівському районі на початку с. Вонігово Теребля прорвала близько 150 метрів дамби. «Частина русла річки загальною довжиною три кілометри проходить по низинній ділянці села, а потім повертається назад у старе русло, – оперативно інформував Г. Москаль. – Підтоплені городи та господарські будівлі, а також 22 житлові помешкання. Вода зайшла в підвали, погреби, іноді в цокольні поверхи будинків, що зведені в низовині. На місці працюють рятувальники та представники органів державної влади на чолі з головою Тячівської РДА».

У суботу ввечері по всій території Закарпаття опади припинилися, у неділю рівень води у верхів’ях річок пішов на спад, однак паводкові хвилі в низинних районах продовжували наростати. «На ранок понеділка найвищий рівень води по Боржаві проходив у с. Верхні Ремети поблизу Берегова. Вона досягла історичного максимуму катастрофічного паводка 2001 року і протягом дня проходила по Берегівському району до впадання в Тису. Дамби вздовж Боржави реконструйовані, тому підтоплень населених пунктів не очікувалося. По Латориці найвищий рівень води проходить поблизу Чопа. Висота хвилі – 7,5 м, це також історичний максимум катастрофічного паводка 2001 року. Запас дамби становить ще 1,5 метра, однак основна небезпека не в загрозі переливу, а в тому, чи витримає перенасичене вологою тіло дамби, яка вже 8 днів перебуває під тиском. Там ведеться постійне спостереження. По Тисі найвищий рівень води пройшов у смт Вилок. Висота хвилі – 5,7 метра, вода вже пішла на територію Угорщини й через особливості русла в понеділок же повернулася в Україну в районі Чопа. Загрози підтоплень немає», – повідом­ляла прес-служба ОДА.

Рятувальники, водники та органи державної влади весь цей час працювали в цілодобовому режимі, паводкова ситуація знаходилася під постійним контролем, робота координувалася оперативним штабом із облдержадміністрації. «В наступні дні вода поступово сходитиме з сільгоспугідь самопливом. На підтоплених ділянках у межах населених пунктів її продовжують відкачувати пересувні та стаціонарні насосні станції. У Вільхівці, яка найбільше постраждала, протягом неділі рятувальники та водники відкачали близько 6 мільйонів кубометрів води, роботи тривають. Загалом у підтоплених місцевостях різних районів Закарпаття продовжує відкачувати воду 21 насосна станція. Загиблих чи постраждалих внаслідок грудневого паводка, а також руйнувань приватного сектору та об’єктів соціальної сфери немає», – підсумовує Геннадій Москаль.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...