П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Замість з’ясувати, чому МОЗ не забезпечує Україну вакцинами,

уряд узявся «шукати бліх»

Історія «обміну люб’язностями» між головою Закарпатської ОДА й в. о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, котра абсолютно безпідставно заявила, буцімто отримана областю від угорців вакцина контрабандна й лікарі не хочуть її використовувати, отримала несподіване продовження.

– Забезпечення вакцинами для профілактичних щеплень проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця і туберкульозу – компетенція Міністерства охорони здоров’я України, – заявляє на своєму офіційному сайті Геннадій Москаль. –  Останні кілька років Закарпаття, як і багато інших регіонів, відчуває хронічну нестачу деяких препаратів, а з 2017-го відсутність вакцини проти кору призвела до спалаху захворювання. Регулярні звернення в МОЗ із проханнями надати необхідні медпрепарати ігнорувалися, тому, щоб зупинити поширення кору, ми змушені були звернутися в Угорщину за гуманітарною допомогою. Ми виступаємо в ролі прохачів постійно, адже край відчуває нестачу і сироватки від укусу змії, і вакцини від сказу, і багатьох інших. Тому коли в літній період людину вкусить гадюка, мусимо терміново везти її в одну з сусідніх країн для екстреної медичної допомоги. Благо, Закарпаття межує з чотирма країнами Євросоюзу, а куди звертатися іншим областям України?

Тепер замість того, щоб з’ясувати причини некомпетентності керівництва МОЗ, яке не забезпечує регіони необхідними медпрепаратами, Кабмін узявся «шукати бліх» у вакцинах від кору, яку Угорщина передала нам як гуманітарну допомогу. 23 лютого з Мінсоцполітики надійшов лист про термінове надання документів щодо прийняття рішень про визнання гуманітарною допомогою вакцини проти кору в 2017 – 2018 роках. Крім того, з неофіційних джерел мені стало відомо, що Держприкордонслужба також узялася перевіряти її доставку. Жодних секретів тут немає й бути не може, запитувані Мінсоцполітики документи є у вільному доступі на сайті Закарпатської ОДА. Однак сам факт перевірки – дуже промовистий.

Хочу наголосити для наших урядовців, що за допомогою отриманої з Угорщини вакцини бельгійського виробництва (яка найякісніша з усіх, що потрапляють в Україну) ми зупинили поширення хвороби в області. Уряд мав би зробити жорсткі висновки й покарати МОЗ за бездіяльність. Замість цього керівниця МОЗ назвала гуманітарний вантаж із Угорщини контрабандою, а Мінсоцполітики взялося перевіряти, чи правильно вакцина доставлена на Закарпаття. То яким ще словом потрібно назвати наших урядовців, щоб точно охарактеризувати їхню сутність?

Усі матеріали щодо отримання областю вакцини я направляю для незалежної перевірки в Генеральну прокуратуру України – хай вона зробить висновки про правильність дій ОДА й МОЗ. І притягне міністерство до відповідальності за дрімучий непрофесіоналізм і злочинну бездіяльність, у результаті якої ми змушені рятувати своїх громадян за рахунок гуманітарної допомоги. Сподівань, що це зробить сам уряд, немає ніяких.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...