Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЗАВТРА – ДЕНЬ УСІХ СВЯТИХ

НА ЗАКАРПАТТІ ПОМИНАЮТЬ ТИХ, ХТО ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ

1 листопада римо-католицька церква відзначає День усіх святих, а наступного – спомин усіх померлих вірних. В Україні, особливо на Закарпатті, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвіду­вати могили родичів, відправляти  панахиди.

Загалом ушанування святих у церкві бере свій початок разом із культом перших мучеників християнської ери. Вони відзначали день мучеництва поодиноких християн. Він збігався з похованням, тому за загальноприйнятим тоді звичаєм, при їхніх гробах відбувалися трапези. У християн цією трапезою було звершення Євхаристії. Спомин святих мучеників тісно пов’язувався із місцем перебування їхніх останків. Згодом, завдяки взаємному обміну літургійними календарями поміж локальними церковними спільнотами, згадування мучеників якогось одного місця поширилося на інші церковні округи.

Східна церква також відзначає свято Всіх святих у першу неділю після П’ятидесятниці. Наступного дня західна церква вшановує пам’ять померлих.

У перші віки християнства поминання померлих обмежувалося родинним колом. Молилися зазвичай після похорону, а також у річницю смерті. Тому якийсь один загальновстановлений день пам’яті був для античної церкви зовсім невідомий. Він народився у стінах монастирів. До сьогодні в багатьох чернечих спільнотах є звичай згадувати поіменно своїх попередників та молитися за них у річницю їхнього відходу до Господа.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...