Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Зелених красунь охороняють від браконьєрів

У Міжгірському та Верхньогірському лісгоспах напередодні новорічних свят посилено пильнують молоді хвойні насадження.

«Аби протидіяти незаконним рубкам, використовуємо всі перевірені методи: від цілодобового чергування та патрулювання до спільних рейдів із поліцією», – розповідає директор Міжгірського держлісгоспу Іван Барна. Каже, завдяки цьому «ялинкові браконьєри» не йдуть нелегально заготовляти деревцята. Під час рейдів здійснюється не лише об’їзд зелених масивів, а й перевірка місць продажу новорічного «товару». З цим допомагають правоохоронці, адже такий нагляд – уже поза компетенцією лісівників. Найефективніша боротьба з браконьєрством – це запобігання йому. А тому основні зусилля спрямовують на превентивну діяльність.

 «Особливу увагу приділяємо охороні насаджень віком до 10 років, – додає директор Верхньогірського держлісгоспу Марія Плиска-Галатиба. – Це майбутній лісовий фонд, який вирощували та доглядали для нащадків». За словами Марії Дмитрівни, і на свята пильності не втрачатимуть, патрулювання проводитимуть аж до першої декади січня. Бо, як засвідчує практика, незаконні рубки фіксують навіть після Нового року та Різдва Христового.

Лісівники вкотре нагадують: законно придбати ялинку дешевше й безпечніше, а «нелегальні походи» за зеленими красунями – це злочин. І штрафи за самовільну рубку в рази більші, ніж вартість куплених деревцят.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...