Субота
21 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Згадали і вшанували Павла Яцка — Будителя Перечинщини

У Перечинській центральній районній бібліотеці вшанували пам’ять знаного уродженця Перечина Павла Яцка (1886—1938) — багатогранного науковця, невтомного культурно-просвітницького діяча першої половини минулого століття, близького соратника і сподвижника Августина Волошина, Юлія Бращайка та інших патріотів Срібної Землі.

Ця людина за свій короткий вік зробила у 20—30-ті роки для краю у сферах науки, культури, етнографії, історії та освіти стільки, що вистачило б на декілька довгих життів. Та, на жаль, не дожила кілька тижнів до здійснення своєї мрії — проголошення Карпатської України. На цьому наголошували на зібранні доповідачі й дослідники спадщини Павла Яцка — вчителька Ганна Мегела та літератор, голова крайової організації «Лемківщина» Василь Мулеса. Їхні виступи супроводжувалися цікавими документами та іншими фактами з біографії перечинського Будителя, в тому числі з рідкісних тогочасних часописів, окремі з яких Ганна Мегела подарувала музейному фонду Перечина.

Зворушливими й аргументованими були розповіді про значення діяльності Павла Яцка в історичній долі Ужансько-Турянської долини й заступника директора Перечинської гімназії Івана Магади, активістів районної та обласної «Просвіти», зокрема кандидата технічних наук Володимира Шелепця, історичні екскурси в минуле та поетичні медитації членів Національної спілки письменників України Івана Козака та Юрія Шипа, присвяти юної співачки Діани Рензей із села Мокра, яку за чарівний голос присутні нарекли «мокрянським соловейком».

Учасники зібрання з метою увіковічення пам’яті видатного сина Перечина одностайно висловилися за необхідність присвоїти ім’я Павла Яцка Перечинській середній школі, в якій він свого часу директорував, та створити в ній музей.

Юрій МОКРОЛАЗ.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 


...