Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«ЖІНКИ УЖГОРОДА» ОЧИМА СЛОВАЦЬКИХ ХУДОЖНИЦЬ

влаштували експеримент

Нещодавно в лекційній залі «Совиного гнізда» в Ужгороді влаштували перформанс «Жінки Ужгорода».

Спочатку організатор, керівниця мистецького центру «Кубло» Тетяна Смірга повідомила, що цією виставкою завершується освітній проект «Майстерня соціального проектування», який був частиною іншого, котрий фінансувало Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини. «За 6 місяців ми провели 32 події, спрямовані на впровадження інноваційних форм освіти для дорослих та створення культурно-освітнього центру в Ужгороді: заняття з урбаністики «Школа ужгородця», 10-денний воркшоп «Основи фотообробки та відеомонтажу», тренінги для активістів культурного сектору та працівників бібліотек із фінансового та проектного менеджменту, літературно-музичний перформанс за участю Юрія Андруховича тощо», – каже пані Тетяна.

Заодно вона представила молоду художницю з Кошице (Словаччина) Інгрід Кепкову, щодо іншої – Вікторії Лендєлової – заінтригувала, повідомивши, що з’явиться згодом. Інгрід розповіла: роботу над виставкою почали ще під час міжнародної мистецької резиденції, яку організовувало «Кубло» в лютому –березні. Вони провели невеликий експеримент – звичайні перехожі творили сучасне мистецтво разом із ними. «Виставка – це наші інсайти з приводу деяких аспектів життя жінки в Ужгороді, які приходили до нас через ознайомлення з «соціальними настроями» на вулицях міста. Нас надихало дослідження, як змінюються концепції традиційної краси жінки та сучасної естетики. Інтерв’ю складалися із простих питань, а відповіді учасниць виявляють приховані відтінки їхнього життя», – каже Інгрід.

А от уже згадана Вікторія Лендєлова з’явилася… за кулісами маленької сцени в золотистих черевиках. Дівчина фарбувалася, змінювала верхній одяг, власний образ… Це ніби ті 5 різних жінок Ужгорода, фото котрих були розвішані в залі. Звучали й аудіозаписи інтерв’ю з мешканками міста… До перформансу міг долучитися кожен. Прийшли переважно молоді митці.

Оксана ШТЕФАНЬО
Фото автора

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...